e
Telegram Uygulaması

Telegram Nedir? 2021

Telegram, WhatsApp ile büyük bir benzerlikler taşıyan mesajlaşma uygulamasıdır. Rus bir yazılımcı tarafından geliştirilen Telegram uygulaması, kısa sürede dünya üzerinde kullanılmaya başlamıştır.  Özellik bakımından epey geniş bir yelpaze sunan Telegram, günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasını da özellik konusunda geride bırakmıştır.

Telegram Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra Telegram’ın en önemli özelliği anonim kalabilme hizmetidir. Telegram kullanan çoğu insan anonim kalabilme özelliğinden memnundur. Uygulamanın diğer özellikleri ise şöyledir;

  • Uçtan uça şifreleme yöntemi kullanılır, Telegram dahi mesajlarınızı okuyamaz.
  • Mesajlarınız, verileriniz ve belgeleriniz 3.kişilerle asla paylaşılmıyor.
  • Görüntülü ve sesli mesajlaşma özelliği vardır.
  • Son görülme ve okundu bilgisi kapatılabiliyor.
  • Masaüstü programı bulunuyor.
  • Ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidiyor.
  • Kaybolan mesajlar ile belirli bir süre sonra gönderdiğiniz mesajlar kendini imha ediyor.

Telegram yukarıda belirttiğimiz özellikler ile üyelerine gizlilik ve anonim kalma fırsatı veriyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra Telegram’ın söz konusu özellikleri sunması, gizliliğe önem veren insanların dikkatini kısa sürede çekmesine neden olmuştur. Dünya üzerinde epey geniş kullanıcı sayısına sahip olan Telegram, ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılıyor.

New Project 2
Telegram Nedir ? Telegram Güvenli Mi ?

Telegram Güvenli Mi?

Telegram uygulaması birçok mesajlaşma uygulamasına göre daha güvenli. MTproto protokolünü izleyen Telegram, uçtan uça şifreleme özelliği ile mesajlarınızın tamamen mahrem kalmasına imkan sağlıyor.  Mesajlarınızın Telegram tarafından dahi okunamaması ise kullanıcıların tamamen anonim kalabileceklerini göstermektedir.

Özellikle Telegram’a üye olduktan sonra telefon numaranız yerine belirlediğiniz kullanıcı adınız ile görüşme yapabilmeniz, tamamen anonim kalabilmenize imkan sağlamaktadır. Telegram, sadece bu özelliğiyle bile çoğu mesajlaşma uygulamasını geride bırakıyor.

Gizli mesajlaşma özelliği ise aktif edildiğinde mesajlarınızın belirli bir süre sonra kaybolmasına imkan sağlıyor.

Telegram Nasıl Yüklenir?

Telegram uygulamasını telefonunuzda bulunan market üzerinden indirebilirsiniz. WhatsApp ve diğer uygulamaları nasıl indiriyorsanız Telegramı da aynı şekilde indirmelisiniz. Bilgisayarınızı Telegram kurmak istiyorsanız, masaüstü Telegram linkline internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Telegram uygulamasının kurulumu oldukça basittir. Birkaç dakika içinde uygulamayı indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Grup Linki

Grup Resmi

New Project 1

Grup Adı

Telegram Nedir? 2021

Kategori

Görüntülenme

Bu grup 1.966 kez görüntülendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir